Het ontwerp van zwemcentrum De Welle is volledig gemaakt in BIM. BIM staat voor Building Information Modeling. Met BIM wordt het ontwerp van een bouwobject op de computer in een (virtueel) 3D-model opgebouwd. Hierin worden alle aanzichten, afmetingen, bouwelementen, materiaalgegevens en locatiedata geïntegreerd en met elkaar in verband gebracht. Bijvoorbeeld de tekeningen van de architect en de installatieadviseur.
Op deze manier kunnen we allerlei informatie uit het model halen. Het komt bijvoorbeeld voor dat pas in de uitvoering naar voren komt dat bepaalde leidingen dwars door een balk zijn getekend en daardoor niet uit te voeren zijn zonder een (ad-hoc)oplossing. Met BIM kun je dit soort fouten al in de ontwerpfase eruit halen. Maar ook voor de omgeving kan BIM veel voordelen hebben, denk bijvoorbeeld aan een digitale bouwsimulatie die aangeeft waar je het beste een bouwkraan kunt plaatsen (met verschillende varianten daarop) of die een zonnestudie van het object oplevert.
Maar het grootste voordeel van het toepassen van het BIM model zit ‘m vooral in het terugdringen van faalkosten (kosten door verkeerde beslissingen of bouwfouten). Ook is BIM één van de redenen waardoor de planning van de Welle altijd zo strak volgens schema verliep.